Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Jasełka w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. św. Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście nad Pilicą

Data: 14.01.2016 r., godz. 15.00    4665
Dnia 18. grudnia 2015 r. miała miejsce 2-krotna prezentacja jasełek bożonarodzeniowych w naszym Ośrodku.
Dnia 18. grudnia 2015 r. miała miejsce 2-krotna prezentacja jasełek bożonarodzeniowych w naszym Ośrodku. Próby do tego przedstawienia odbywały się cztery razy w tygodniu, począwszy od końca listopada. Uczniowie wykazywali duże zaangażowanie i chęć wystąpienia przed publicznością, składającą się najpierw – z ich rówieśników i nauczycieli, a następnie – z rodziców. 

Scenariusz został przygotowany i skorygowany przez nauczycieli, wybranych wcześniej spośród Grona Pedagogicznego. Przygotowali oni stroje i poprowadzili próby. Inni pedagodzy przygotowali dekorację świąteczną, która pomogła we właściwy sposób, tzn. w atmosferze pokoju betlejemskiego żłóbka, przeżywać jasełka.

W prezentacji brało udział 15 uczniów, z których każdy miał odpowiednią, przewidzianą dla siebie, rolę. Fabuła rozgrywała się wokół postaci biednego, małego pastuszka, który szedł do Betlejem zanieść Dzieciątku wszystko, co posiadał. Pojawił się także rozbójnik, który widząc to, co pastuszek niesie, zapragnął mu to odebrać. Historia kończy się nawróceniem serca rozbójnika i szczęściem pastuszka, który odkrywa, że „to naprawdę Pan Bóg przyszedł! On naprawdę leży w żłobie!”. Dokonuje się to w obecności Świętej Rodziny, która pokojem swojej obecności napełnia serca przybyszów. Okrzykowi radości małego pastuszka towarzyszą kolędy, które przewijają się także przez całość inscenizacji. Oprawę muzyczną jasełek tworzyły gitara, syntezator, podkłady muzyczne oraz wspólny śpiew.
Bardzo pozytywnym elementem tegorocznych jasełek było wspólne dzielenie się opłatkiem przez przybyłych gości. Opłatki zostały rozdane przez odgrywających role aniołów uczniów, w trakcie składania życzeń świątecznych.

Na przedstawienie przybyło wielu gości, m.in. władze powiatu, gminy, przedstawiciele innych szkół oraz jednostek nadzorujących działalność edukacyjną, a także proboszcz miejscowej parafii, który podzielił się swoim doświadczeniem przeżywania Bożego Narodzenia.
br. Kamil Sochacki