Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Słowa uznania dla społeczności Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowym Mieście z rąk Rzecznika Praw Dziecka

Data: 14.01.2016 r., godz. 00.00    3894
Słowa uznania dla społeczności Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. św. Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście n. Pilicą z rąk Rzecznika Praw Dziecka – Marka Michalaka
Tegoroczne obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, o którym nie zapomniała społeczność naszego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowym Mieście nad Pilicą odbiły się głośnym Echem w całej Polsce.

Nasi wychowankowie najpierw wzięli udział w konkursie plastycznym, którego tematem przewodnim były prawa dziecka, a następnie wraz z nauczycielami uczestniczyli w happeningu, podczas którego zaprezentowali w wybrany przez siebie sposób wylosowane wcześniej prawo - odgrywając scenki, śpiewając piosenki czy demonstrując plakaty.

Gdy już wszyscy poznali i zrozumieli poszczególne prawa, wspólnie stworzyli Hierarchię Praw Dziecka – piramidę, w której umieścili poszczególne punkty z prawami. 

To niezwykle ważne wydarzenie dla naszych podopiecznych, dostrzegł i docenił Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak - przesyłając podziękowania za zorganizowanie obchodów oraz zachęcając do powtórzenia akcji za rok. Otrzymaliśmy również pamiątkowy dyplom i publikację do biblioteki.

Opracowała:
Monika Żółcińska
pedagog szkolny