Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Podróż patriotyczno-historyczna z 1.Grójeckiem Ośrodkiem Radioelektronicznym

Data: 20.04.2017 r., godz. 06.31    876
Podróż patriotyczno-historyczna z 1.Grójeckiem Ośrodkiem Radioelektronicznym
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Jasieńcu z opiekunami Anną Górecką i Anetą Lewandowską uczestniczyli w dniu 7 kwietnia 2017r w podróży wojskowo-historycznej. Wycieczka ta została zorganizowana przez 1.Grójecki Ośrodek Radioelektroniczny im. ppłk. Jana Kowalewskiego w ramach porozumienia o współpracy pomiędzy ZSP Jasieniec a 1.ORel. Z ramienia 1.ORel podczas wycieczki towarzyszył nam ppłk rez. Ryszard Piotr OLIK , który dzieli się z młodzieżą swoją wiedzą historyczną i był znakomitym przewodnikiem wycieczki.

Nasi uczniowie zwiedzili Muzeum Katyńskie w Cytadeli Warszawskiej, placówkę martyrologiczno – muzealno – badawczą dokumentującą zbrodnię katyńską, popełnioną na 22 tysiącach jeńców i więźniów przetrzymywanych w latach 1939 – 1940 w sowieckich obozach i więzieniach. Była to prawdziwa lekcja historii kształtująca postawy patriotyczne wśród młodego pokolenia. Podczas zwiedzania młodzież zapoznała się z genezę zbrodni, jej bestialskim przebiegiem i tzw. Kłamstwem katyńskim. Pamięć o ludziach, którzy ponieśli największą ofiarę , jaką jest własne życie to najważniejszy element edukacji historycznej wśród młodego pokolenia.

W ramach tej podróży gościliśmy także w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego przeznaczonej do realizacji transportu powietrznego naczelnych organów władzy państwowej Rzeczypospolitej Polskiej. Możliwość obejrzenia z bliska wojskowych śmigłowców transportowych: ŚMIGŁOWIEC W-3A "SOKÓŁ" i ŚMIGŁOWIEC Mi-8 dostarczyła młodzieży niezapomnianych wrażeń. Ta wycieczka zapadnie na trwale w pamięci uczniów i opiekunów biorących w niej udział. 

Anna Górecka


Polecamy