Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Uczennica SOSW w Nowym Mieście nad Pilicą laureatką finału konkursu „ŻOŁNIERZE WYKLĘCI.WALKA O PAMIĘĆ I CZEŚĆ”.

Data: 17.03.2017 r., godz. 17.34    2535
13 III 2017 r. w Zespole Szkół Specjalnych im. Ks. Jana Twardowskiego w Grójcu, odbył się uroczysty finał konkursu „Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć”.
13 III 2017 r. w Zespole Szkół Specjalnych im. Ks. Jana Twardowskiego w Grójcu, odbył się uroczysty finał konkursu „Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć”. Konkurs po raz piąty zorganizował Marszałek Senatu Pan Stanisław Karczewski. Nasz Ośrodek reprezentowała Justyna Matuszczak, uczennica Zasadniczej Szkoły Zawodowej wraz z opiekunem Marcinem Walczakiem. Bohaterem prezentacji Justyny nie jest jedna osoba lecz cała rodzina – rodzina Zdziarskich i Zaleskich. Korzenie tej rodziny sięgają okolic Nowego Miasta nad Pilicą – Łęgonic i Grotowic. Rodzina Zdziarskich – Zaleskich to kilka pokoleń patriotów oddanych Ojczyźnie, zarówno w czasie wojny jak i pokoju. To ludzie, którzy nie zważając na własne dobro i życie poświęcili się Polsce. 

Gościem specjalnym naszego Ośrodka była Pani Monika Szaniawska- Szafrańska, która reprezentowała Fundację im. Zygmunta Zaleskiego i rodzinę naszych bohaterów. 

Laureatami konkursu zostali Justyna Matuszczak z naszego Ośrodka i Adriana Jarecka z Zespołu Szkół Specjalnych z Grójca. 

Opracował:
mgr Marcin Walczak