Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Zaproszenie na 18. Festiwal Pieśni Sakralnej

Data: 07.03.2017 r., godz. 12.45    2943
Zapraszamy do udziału w festiwalu zespoły, chóry i schole oraz solistów wykonujących muzykę religijną i sakralną.
18. Festiwal Pieśni Sakralnej odbędzie się w piątek, 26 maja 2017 r. w parafii Miłosierdzia Bożego w Grójcu. Festiwal organizowany jest pod honorowym Patronatem Starosty Grójeckiego, a jego głównym sponsorem jest Powiat Grójecki.

Festiwal Pieśni Sakralnej organizowany jest corocznie i biorą w nim udział dzieci oraz młodzież z przedszkoli, szkół podstawowych oraz szkół wyższych z całej Polski. W zeszłym roku w festiwalu wzięło udział blisko 300 osób, a w tym roku przewidujemy jeszcze większe zainteresowanie tym wydarzeniem.

Ideą Festiwalu jest propagowanie muzyki religijnej i sakralnej jako formy ewangelizacji, prezentacja umiejętności oraz artystycznego dorobku młodzieży oraz ożywienie ruchu artystycznego i integracja środowiska dzieci, młodzieży i dorosłych zainteresowanych muzyką sakralną i religijną.

Do udziału w festiwalu zapraszamy zespoły, chóry i schole oraz solistów wykonujących muzykę religijną i sakralną. Uczestnicy są oceniani i nagradzani w różnych kategoriach wiekowych. Najmłodsi uczestnicy to przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych. Podczas całego dnia festiwalu występują dzieci i młodzież w każdym wieku, a wieczorem, w ostatniej części festiwalu posłuchać można profesjonalnych chórów akademickich. W poprzednich edycjach festiwalu na grójeckiej scenie występowały m. in. Chór Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Chór Tibi Domine z Warszawy, Chór Cantabile z Polkowic, i wiele innych. Dla najlepszych przewidziane są atrakcyjne nagrody, a zwycięska schola lub chór wchodzi w posiadanie dodatkowej nagrody Grand Prix - Złotej Harfy, która jest nagrodą przechodnią.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w festiwalu do odwiedzania naszej strony internetowej (www.festiwal-grojec.pl), gdzie znaleźć można regulamin oraz kartę zgłoszenia, którą należy wypełnić i wysłać na podany na stronie adres. Zapraszamy również na nasz fanpage na Facebooku oraz profil na Instagramie (@fps_grojec).

Wszystkich miłośników muzyki zapraszamy na Festiwal Pieśni Sakralnej, gdzie z pewnością będzie można posłuchać wspaniałych interpretacji i występów naszych uczestników w zakresie muzyki religijnej, gospel i sakralnej.


organizatorzy 18. Festiwalu Pieśni Sakralnej