Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Warsztaty logopedyczne w PPP w Warce

Data: 07.03.2017 r., godz. 05.30    1757
Relacja z warsztatów logopedycznych 2017 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Warce dla dzieci objętych zajęciami Wczesnego Wspomagania Rozwoju.
Warsztaty logopedyczne dla dzieci objętych zajęciami Wczesnego Wspomagania Rozwoju w tym roku odbyły się w czwartek - 23 lutego. W spotkaniu aktywnie uczestniczyły dzieci wraz z rodzicami. Terapeuci zapoznali uczestników warsztatów z następującymi ćwiczeniami logopedycznymi: ćwiczenia oddechowe,ćwiczenia aparatu artykulacyjnego, ćwiczenia logorytmiczne.

Magiczne zaklęcie, wypowiedziane przez Panią logopedę: „Garstka fantazji, szczypta radości, niech ta grupa w krainie Zimy zagości” przeniosło dzieci wraz z rodzicami do groty lodowej. Naśladując zmarznięte i głodne misie dzieci ćwiczyły język, wargi i podniebienie miękkie. Przy pomocy słomki ułożyły postać misia, dało to im możliwość ćwiczenia mięśnia okrężnego warg oraz naukę umiejętności wciągania powietrza. Następnie wszyscy uczestnicy wybrali się na śnieżną wyprawę, z trudem pokonywali ogromne zaspy, nie zabrakło również sił na bitwę śnieżkami, które wykonane zostały z gazet. Podróżnicy otrzymali śnieżynki w kształcie misiów, które uniesione silnymi podmuchami wzbiły się w powietrze. Czas spędzony w krainie lodu był umilany przerywnikami w formie zabawy rytmizującej:


Hu, hu, ha, hu, hu, ha -wyklaskiwanie dłońmi
Zima wcale, zima wcale- wyklaskiwanie o uda
Nie jest zła, nie jest zła – tupanie.

Następnie wszyscy zatracili się we wspólnych pląsach w rytm muzyki.

Na zakończenie dzieci z płatków kosmetycznych przygotowały postać bałwana. Zakładając szalik, marchewkowy nos oraz garnek na głowę można było przemienić się w bałwanka i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Nawiązując do tłustego czwartku, dzięki uprzejmości właścicieli Piekarni Państwu Kazana dzieci zostały poczęstowane pączkami.

W nagrodę za aktywny udział w zajęciach każde dziecko otrzymało białego misia, który w potrzebie przemieni się w ręczniczek.


Zespół Wczesnego
Wspomagania Rozwoju