Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

STUDNIÓWKA W ZESPOLE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W JASIEŃCU.

Data: 14.02.2017 r., godz. 09.00    3549
STUDNIÓWKA W ZESPOLE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W JASIEŃCU.
„Takiej drugiej nocy nie będziesz miał,
Takiego nieba pełnego gwiazd
Gwiazdy, stańcie na chwilę, na jedną chwilę,
Której powiem „trwaj.”


Takie hasło przyświecało dnia 11.02. 2017 roku podczas uroczystego balu studniówkowego uczniów w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa w Jasieńcu.

Tegoroczny bal odbył się w Nowej Woli w Domu Weselnym „Pod Dębami”. Piękna zimowa sceneria i otoczenie sprzyjały założeniom uczniów odnośnie wyjątkowości, magii , niesamowitości na ich studniówce. 

Uroczystość poprowadzili uczniowie klasy IV Technikum agrobiznesu Natalia Dyga i Mirosław Kałużny.

Po podziękowaniach , jakie uczniowie klas maturalnych złożyli dyrekcji, wychowawcom, gronu pedagogicznemu, rodzicom i przybyłym gościom, nastąpiły przemówienia. Wszystkie wypowiedziane słowa skłaniały do refleksji i były pełne życzliwości, ciepła i otuchy. Stanowiły podsumowanie dotychczasowej współpracy, były wyrazem podziwu i serdecznych życzeń na przyszłość.

Pani dyrektor Dorota Nowak-Michałowska skierowała do wszystkich obecnych na uroczystości a zwłaszcza naszych maturzystów bardzo ciepłe i zapadające w pamięci słowa: „Drodzy Maturzyści ZSP w Jasieńcu- bohaterowie dzisiejszej uroczystości. Przed wami bal studniówkowy. Jedyny i niepowtarzalny, który pozostanie na zawsze pięknym wspomnieniem waszej młodości.
Korzystając dzisiaj z chwili, którą dał wam los bawcie się dobrze ale i odpowiedzialnie . Pamiętajcie jednak, że czas nieubłaganie przemija, niosąc chwile radości i zwątpienia. Daje nam piękne ale i czasem trudne doświadczenia. Na naszej drodze stawia zadania do realizacji, egzaminy- te szkolne i te życiowe. Nie mogę Wam dzisiaj obiecać, że będą one dla was łatwe. Ale pamiętajcie, że nie ma rzeczy niemożliwych. A o marzenia i realizację życiowych celów trzeba walczyć. Studniówka to jednocześnie ostatni moment wzywający do nauki. Za 100 dni egzamin, który będzie decydował o waszej przyszłości. Niech 100 dni, które pozostanie do egzaminu upłynie Wam w spokojnej i twórczej atmosferze.Życzę wam pomyślności i odwagi, która dodaje skrzydeł i prowadzi do wymarzonego celu.
Życzę wszystkim dobrej zabawy. Niech wieczór studniówkowy będzie dla wszystkich uczestników radosnym przeżyciem , niech zapadnie wszystkim głęboko w pamięci i przez długie lata będzie tematem miłych wspomnień” 

Pani dyrektor podziękowała również wychowawcom i nauczycielom za kształtowanie postaw naszych uczniów i pomoc w zdobywaniu wiedzy a rodzicom, za wysiłek włożony w wychowanie i tak pięknie przygotowany bal studniówkowy. Swoje wystąpienie zakończyła słowami pisarza „Piękna chwilo trwaj”.

Do wszystkich słów wypowiedzianych podczas uroczystości dołączyć należy również słowa pani Aurelii Michałowskiej Mazowieckiego Kuratora Oświaty skierowane na ręce pani Dyrektor w liście do całej społeczności szkolnej. „…Niech ten bal będzie ukoronowaniem dotychczasowego trudu i oddechem przed zbliżającym się wyzwaniem, jakim jest egzamin maturalny…”

Uroczystość swoją obecnością uświetnili: Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu pani Dorota Nowak- Michałowska z małżonkiem, Wicedyrektor pan Wojciech Szpak z małżonką, pani Teresa Bednarska z małżonkiem reprezentująca pana Marka Suskiego Posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, jednocześnie Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Grójeckiego, Starosta Powiatu Grójeckiego – pan Marek Ścisłowski, Przewodniczący Rady Powiatu Grójeckiego – pan Leszek Kumorek, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Grójeckiego pan Michał Pruś, Wikariusz Parafii świętego Rocha w Jasieńcu – ksiądz Jarosław Sawicki, przedstawiciel I pułku Ośrodka Radioelektronicznego w Ogrodzienicach- pułkownik Artur Kurand z małżonką. 

Aby tradycji stało się zadość, uczniowie poprosili panią Dyrektor o uroczyste rozpoczęcie balu. „Polonez – ten taniec to symbol. Towarzyszył naszemu narodowi w ważnych momentach dziejowych. Dziś rozpocznie BAL MATURZYSTÓW ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W JASIEŃCU”. „Poloneza czas zacząć!”

Po słowach pani Doroty Nowak- Michałowskiej czas dla uczestników balu zatrzymał się. Czar zaczął działać. Tańce, zabawa, beztroska przepełnione godnością i patetyzmem były świadectwem dojrzałości naszej młodzieży.

Miłym akcentem balu był walc, do którego uczniowie zaprosili przybyłych gości. Sala balowa zamieniła się w scenę, na której każdy mógł zaprezentować swoje talenty. Wyprzedzając fakty dyrekcja i wychowawcy klas maturalnych wraz z rodzicami przygotowali niespodziankę dla uczniów- szkolną galę talentów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu. Wyróżniający się od pierwszej klasy uczniowie otrzymali statuetki „Wincenty 2017” . A oto nasi „utalentowani” i ich kategorie:
1. MISS MIKRLOFALA- Natalia Augusiewicz
2. MISTER MIXER- Mateusz Kacprzak
3. PROCESORKI- Michał Gniewosz
4. MAC GYVER- Piotr Pachocki
5. WIZYTATOR- Bartłomiej Kołek
6. TOP FARMER- Wojciech Martyniak
7. LEDWOATLETA- Karol Merski
8. MISS SPORTY- Anna Radecka

Reakcje uczniów podczas gali były bezcenne. Niepewność i zaskoczenie mieszały się z niepohamowaną radością. Tym razem to nauczyciele zaskoczyli uczniów swoją kreatywnością.
Uczniowie byli zdziwieni, przekorni na twarzach innych malowało się przerażenie.Ostatecznie wszyscy chwalili inicjatywę z żalem w głosie, że niektórzy nagrody nie otrzymali.
Pani Dyrektor Dorota Nowak- Michałowska wręczyła również nagrody w kategorii „Przyjaciel Szkoły”, a otrzymali je Starosta Powiatu Grójeckiego i Przewodniczący Rady Powiatu Grójeckiego.
No cóż, te nagrody laureatom się po prostu należały.

W miłej, przyjaznej, wręcz niesamowitej atmosferze zabawa trwała do świtu ,a uśmiech nie znikał z ust bo przecież:
„Coś w szaleństwach jest młodości
Wśród lotu wichru, skrzydeł szumu
Co jest mądrzejsze od mądrości
I rozumniejsze od rozumu.”

Podczas studniówki nasi uczniowie zdali egzamin z dojrzałości. Mamy powody do dumy. Wierzymy, że dumni będziemy z nich również po egzaminie maturalnym. 

Agnieszka Zalewska