Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Bal taki jak ten zdarza się tylko raz i trwa niestety tylko jedną noc...

Data: 08.02.2017 r., godz. 16.10    3717
Są w życiu człowieka takie chwile, które w uroczysty sposób wskazują na koniec pewnego etapu.
Są w życiu człowieka takie chwile, które w uroczysty sposób wskazują na koniec pewnego etapu. Taką chwilą jest niewątpliwie Studniówka, która przypomina, że już tylko symboliczne 100 dni dzieli maturzystów od najważniejszego egzaminu ich dotychczasowego życia.

  

„Czas mija nieubłaganie. Dokładnie pamiętamy, gdy przed paroma laty, trochę przestraszeni rozpoczęliśmy naukę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Armii Krajowej Obwodu „Głuszec” – Grójec w Grójcu. Dziś stajemy przed Wami jako maturzyści, poważni, ułożeni i pełni zapału. Przed nami ostatnia prosta. Walczymy o naszą przyszłość.” – tymi słowami Joanna Perzyna i Kamil Gajewski w imieniu tegorocznych maturzystów rozpoczęli część oficjalną balu studniówkowego, który odbył się w sobotę 4 lutego 2017 r. Następnie powitali wszystkich przybyłych: parlamentarzystów Rzeczypospolitej Polskiej w osobach posła na sejm pana Marka Suskiego oraz posła na sejm pana Mirosława Maliszewskiego, wicestarostę Powiatu Grójeckiego pana Dariusza Piątkowskiego, ks. proboszcza Parafii św. Mikołaja Biskupa w Grójcu Zbigniewa Sucheckiego, panie dyrektor Dorotę Skalińską, Anettę Burandt i Jolantę Redę, grono pedagogiczne oraz licznie zgromadzonych i patrzących z dumą na swoje dzieci rodziców.

 

Następnie głos zabrała pani dyrektor Dorota Skalińska a po niej kolejno zaproszeni goście. Wszyscy przemawiający podkreślali wyjątkowość balu studniówkowego, życzyli wszystkim udanej i niezapomnianej zabawy, ale również sukcesów na czekającym ich w maju egzaminie maturalnym.

„Jakże nie pisać wierszy, jakże nie płonąć w podzięce.
Za dar najpiękniejszy, za serce.”

Tymi słowami maturzyści dziękowali dyrekcji, pani Mariannie Walkiewicz - wychowawczyni klasy IV a, pani Marzenie Warzybok – wychowawczyni klasy IV ci oraz wszystkim nauczycielom za troskę, za trud włożony w nauczanie i wychowanie, za stworzenie ciepłej, rodzinnej atmosfery. Słowa szczególnych podziękowań skierowali również w kierunku pani Olgi Ostrowskiej za cierpliwość i wyrozumiałość podczas kilku tygodni nauki pięknego, tradycyjnego tańca – poloneza oraz pani Barbary Lipskiej za pomoc w przygotowaniu dekoracji sali balowej. Wzruszeni dziękowali również swoim rodzicom. Wyrazem wdzięczności były piękne bukiety kwiatów.

   

Na koniec głos zabrała pani Edyta Gajewska – Bałut, która w imieniu rodziców dziękowała jeszcze raz dyrekcji, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za codzienną troskę, za poświęcony czas i włożony wysiłek w przekazywanie wiedzy    i kształtowanie osobowości tych młodych ludzi, którzy mogą być, jak mówiła, naszą wspólną dumą. Maturzystom życzyła przede wszystkim, żeby tej nocy zapomnieli na chwilę o tym co ich czeka w maju i dobrze się bawili.


 

Część oficjalna zakończyła się odtańczeniem tradycyjnego poloneza. Kilka tygodni nieustannych prób i ćwiczeń pozwoliło maturzystom pięknie zaprezentować się w przygotowanym układzie.

Tej nocy wszyscy bawili się wspaniale. Czas spędzony razem z koleżankami, kolegami i nauczycielami zostawił w pamięci wiele pozytywnych przeżyć. Wszyscy zatem możemy być spokojni bo „studniówka udana, to matura zdana”.
Marzena Warzybok
Marianna Walkiewicz