Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

UCZNIOWIE SOSW W ODWIEDZINACH U PENSJONARIUSZY DPS IM. NATALII NITOSŁAWSKIEJ

Data: 30.01.2017 r., godz. 04.52    3141
Dzień Babci rozpowszechnił się w naszym kraju już pod koniec lat 60-tych XX wieku a nieco później pojawił się również Dzień Dziadka i na stałe uroczystości te wpisały się w kalendarz świąt. Obchodzimy je 21 i 22 stycznia każdego roku.UCZNIOWIE SOSW
W ODWIEDZINACH U PENSJONARIUSZY 
DPS IM. NATALII NITOSŁAWSKIEJ
„ Na osoby najstarsze powinniśmy patrzeć z szacunkiem. 
To im przecież rodziny zawdzięczają własną egzystencję, 
wychowanie, utrzymanie, a to wszystko często dokonywane 
było za cenę ciężkiej pracy i wielu cierpień.” 
Jan Paweł II

Dzień Babci rozpowszechnił się w naszym kraju już pod koniec lat 60-tych XX wieku a nieco później pojawił się również Dzień Dziadka i na stałe uroczystości te wpisały się w kalendarz świąt. Obchodzimy je 21 i 22 stycznia każdego roku. W te dwa dni okazujemy babciom i dziadkom wyjątkową wdzięczność za nauki, troskę, opiekę, a przede wszystkim za ich obecność. Przyjęło się także, że w te dni wnuki składają życzenia swoim dziadkom, a w przedszkolach, szkołach, świetlicach i innych instytucjach opiekuńczo-wychowawczych organizowane są spotkania oraz pokazy artystyczne dzieci i młodzieży. 

Jedno z takich wydarzeń miało miejsce 24 stycznia 2017 r. Dzieci z Koła Teatralnego oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im św. Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście nad Pilicą odwiedziły pensjonariuszy przebywających w Domu Pomocy Społecznej im. Natalii Nitosławskiej. W tym szczególnym dniu chciały, aby ci starsi ludzie odczuli, że o nich też ktoś pamięta. Przedstawiły krótki program artystyczny, poświęcony głównie miłości babć i dziadków do swoich wnuków. Nie zabrakło też elementów humorystycznych oraz radosnych piosenek. Poza występem artystycznym - młodzież postarała się również o słodki poczęstunek oraz pamiątkowe kartki z życzeniami dla wszystkich dziadków i babć. Na koniec miał miejsce bardzo wzruszający gest ze strony naszych dzieciaków, które rozpierzchły się po sali, aby przytulić się do wszystkich babć i dziadków. Jak dało się zauważyć po twarzach seniorów, była to dla nich pełna emocji i radości chwila. 

Wspólnie spędzony czas przyniósł starszym ludziom, ale też dzieciom wiele satysfakcji. Uczniowie mogli okazać seniorom szacunek oraz wyrazić, jak bardzo są dla nich ważni.

Opracowały:
Magdalena Bednarska, Agnieszka Milczarczyk, Katarzyna Zielińska