Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Integracyjny Turniej Piłki Siatkowej z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

Data: 13.01.2017 r., godz. 05.23    3399
W dniu 13 grudnia 2016 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Jurkach odbył się Integracyjny Turniej w Piłce Siatkowej z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych drużyn mieszanych – „trójki siatkarskie”.
W dniu 13 grudnia 2016 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Jurkach odbył się Integracyjny Turniej w Piłce Siatkowej z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych drużyn mieszanych – „trójki siatkarskie”. W turnieju udział brały szkoły z PG Kruszew – 2 drużyny, SOSW w Jurkach – 2 drużyny, ZSP w Jasieńcu oraz ZSP w Grójcu.

Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów granych do 15 punktów. Mecze rozgrywane były przez trzyosobowe drużyny na boisku o wymiarach 5x5 m, podczas gry na boisku w składzie drużyny musiała być minimum jedna dziewczyna. Odbyło się 15 spotkań rozegranych na bardzo wysokim poziomie technicznym i taktycznym.

Impreza była dobrą okazją do integracji niepełnosprawnej młodzieży z rówieśnikami z innych szkół. Sportowa rywalizacja dała zawodnikom wiele satysfakcji i możliwość zaprezentowania swoich umiejętności. Niezależnie od osiągniętego wyniku sam udział w turnieju jest sukcesem dla wszystkich uczestników, którzy mimo walki o wygraną potrafili dobrze się bawić, pamiętając o obowiązujących zasadach „fair play”.

Nagrody dla zwycięskich drużyn wręczyła Dyrektor SOSW w Jurkach Pani Monika Mikołajczyk oraz Starosta Powiatu Grójeckiego Pan Dariusz Piątkowski. Nagrodę indywidualną najlepszego zawodnika turnieju otrzymał uczeń z ZSP w Grójcu Przemysław Pariaszewski , a najlepszą zawodniczką turnieju została uczennica SOSW w Jurkach Natalia Zawadzka, otrzymali oni statuetki oraz piłki. Nagrody do turnieju sponsorowane były przez Starostwo Powiatowe w Grójcu.

Klasyfikacja końcowa turnieju
I miejsce - SOSW Jurki A
II miejsce - ZSP Grójec
III miejsce - ZSP Jasieniec
IV – VI miejsce - SOSW Jurki B, PG Kruszew 1, PG Kruszew 2

Nauczyciel wychowania fizycznego:
Tomasz Szewczenko