Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Ruszyła V edycja konkursu „DWA OBLICZA PUŁASKIEGO”!

Data: 10.01.2017 r., godz. 15.47    2953
Z dniem 1 stycznia br. ruszyła V edycja konkursu historyczno-marynistycznego „DWA OBLICZA PUŁASKIEGO”.
Dyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce i Dowódca fregaty ORP „Gen. K. Pułaski” uprzejmie zapraszają młodzież szkół ponadgimnazjalnych województwa mazowieckiego do udziału w konkursie historyczno-marynistycznym „Dwa oblicza Pułaskiego”.

V edycja konkursu, zbiega się z Jubileuszem 50–lecia Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, który przypada w 2017 roku. Dlatego Organizatorzy przygotowali dla młodzieży wyjątkowe nagrody.

Celem konkursu jest propagowanie wiedzy na temat polsko-amerykańskiego bohatera walk niepodległościowych – Kazimierza Pułaskiego, patrona Muzeum i okrętu, upowszechnianie wiedzy historycznej oraz kształtowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia Polaków.

Nagrodą główną w konkursie dla 2 zwycięzców jest udział w 5-dniowym rejsie szkoleniowym jachtem Marynarki Wojennej RP po portach Morza Bałtyckiego w dniach 7-11 sierpnia 2017 r., wspólnie z członkami Załogi ORP „Gen. K. Pułaski”. Niezwykłą przygodą dla 20 zwycięzców II etapu konkursu jest udział w 4-dniowej wycieczce do Trójmiasta i udział w Wielkim Finale konkursu w Porcie Wojennym w Gdyni oraz na fregacie ORP „Gen. K. Pułaski”. Dodatkowo organizatorzy przewidują nagrody rzeczowe oraz dyplomy pamiątkowe dla wszystkich uczniów uczestniczących w konkursie.Konkurs trwa od 1 stycznia do 31 maja 2017 roku i składa się z 3 etapów: test merytoryczny, test sprawnościowy, Wielki Finał w Gdyni.
Patronat Honorowy nad obchodami Jubileusz 50-lecia Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego sprawują: Marszałek Senatu RP, Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Starosta Powiatu Grójeckiego i Burmistrz Warki.

Wszystkie aktualne informacje związane z konkursem oraz materiały do pobrania dostępne są na stronie Muzeum im Kazimierza Pułaskiego: http://muzeumpulaski.pl/
Serdecznie zachęcamy i zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

info. Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce