Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Szkolny Konkurs wiedzy o HIV i AIDS.

Data: 09.01.2017 r., godz. 05.33    2889
W dniu 12 grudnia 2016 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi odbył się Szkolny Konkurs wiedzy o HIV i AIDS, zorganizowany przez panią Alinę Majewską.
W dniu 12 grudnia 2016 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi odbył się Szkolny Konkurs wiedzy o HIV i AIDS, zorganizowany przez panią Alinę Majewską. Współorganizatorem Konkursu była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grójcu.

Głównym celem konkursu było podniesienie poziomu wiedzy uczniów na temat AIDS oraz kształtowanie postawy tolerancji wobec nosicieli HIV. W Konkursie uczestniczyło trzydziestu uczniów z klas drugich i trzecich, kształcących się w zawodach technik ogrodnik i technik architektury krajobrazu.

Pierwsze miejsce w Konkursie zdobyła Aleksandra Podsiadła z klasy II TO, drugie miejsce zajął Wojciech Dominiak z klasy II TO, trzecie miejsce przypadło Ewelinie Jaworskiej z klasy III TAK. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody z rąk pani Bożeny Janus – przedstawicielki PSSE w Grójcu podczas okolicznościowego spotkania w dniu 21 grudnia 2016 r.

Spotkanie to było także elementem działań z zakresu profilaktyki HIV i AIDS. Po obejrzeniu prezentacji na ten temat, uczniowie zainicjowali krótką rozmowę na temat sposobu roznoszenia się wirusa oraz przebiegu choroby. Pani Janus cierpliwie odpowiadała na wszystkie pytania. 

Serdecznie dziękujemy pani Bożenie Janus za współpracę i mamy nadzieję na kolejne ciekawe spotkania.

info. CKZiU w Nowej Wsi