Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

97 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę w ZSS w Grójcu

Data: 19.11.2015 r., godz. 00.00    5552
W piątek 13 listopada 2015 roku, uczniowie ZSS w Grójcu wzięli udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Polsce - „Kocham Cię Polsko”. Tak uczcili 97 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ.
W piątek 13 listopada 2015 roku, uczniowie ZSS w Grójcu wzięli udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Polsce - „Kocham Cię Polsko”. Tak uczcili 97 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ. Głównym celem tego turnieju było szerzenie postaw patriotycznych i przynależności do Ojczyzny, propagowanie polskiej kultury oraz pogłębianie wiedzy na temat naszego kraju.

Spotkanie rozpoczęło się przy symbolach narodowych: wprowadzenie sztandaru szkolnego przez harcerzy potem wspólne odśpiewanie hymnu państwowego następnie uczniowie zostali pogrupowani na cztery drużyny i rozpoczęła się zabawa - turniej. 

Zadania podzielone były na kilka kategorii: teoretyczną, praktyczną i muzyczną. Część teoretyczna - to pytania dotyczące historii Polski oraz sławnych Polaków. Część praktyczna – układanie puzzli z symbolami narodowymi, wykazanie się znajomością polskiej kuchni - konkretnych potraw, układanie haseł z rozsypanek literowych, wyklaskiwanie sylab i głosek w trudnych wyrazach. Część muzyczna polegała na rozpoznawaniu utworów patriotycznych jak w “Jaka to melodia” oraz ich wspólnym śpiewaniu.

Uczniowskie drużyny w obecności nauczycieli i dyrekcji szkoły rywalizowały ze sobą. Uczestnicy wykazali się nie małą wiedzą na temat wydarzeń historycznych związanych z naszym krajem, znanych Polaków oraz polskich tradycji i zwyczajów. W turnieju nie było przegranych. Dwie drużyny zajęły ex aequo I miejsce i dwie ex aequo II miejsce. Każdy uczestnik turnieju został nagrodzony upominkiem. Turniej KOCHAM CIĘ POLSKO był swoistą lekcją patriotyzmu i doskonałą zabawą połączoną ze zdobywaniem i utrwalaniem wiedzy o naszym kraju.

ZSS B. Lipińska