Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

XIII Przegląd Twórczości Artystycznej

Data: 29.11.2016 r., godz. 05.51    2669
Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. św. Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście nad Pilicą uczestnikami XIII-go Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych ,,Życie to jest teatr”
W czwartek 17 listopada 2016 r. reprezentacja naszego Ośrodka wzięła udział w XIII Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych w Lipsku. Impreza zorganizowana została przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, Stowarzyszenie „Dobro Dziecka”, Lipskie Centrum Kultury oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Hucie i miała charakter między powiatowy.

Celem przeglądu było pokazanie, że wszyscy jesteśmy równi oraz to, że zamiłowanie do różnych dziedzin sztuki wśród osób niepełnosprawnych jest takie samo jak u osób w pełni sprawnych. 

Festiwal przebiegał pod hasłem „Życie to jest teatr” i miał formę konkursu. Na scenie Lipskiego Centrum Kultury wystąpili zarówno dzieci, młodzież szkolna jak i dorośli. Uczestnicy zaprezentowali scenki teatralne o różnej tematyce, pokazali swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytowali wiersze. Były inscenizacje znanych bajek np. o „Czerwonym Kapturku”, czy „Kopciuszku”, ale również nawiązujące do kultury i tradycji w naszym kraju np. „Muzyka łagodzi obyczaje”. Nasz zespół teatralny zaprezentował inscenizację ,,W Krainie Witamin”. Występ spodobał się zarówno publiczności, która bawiła się doskonale razem z nami jak też jury , które doceniło młodych artystów przyznając im I miejsce. 

Po zaprezentowaniu się wszystkich artystów przyszedł czas na wspólną zabawę oraz warsztaty fotograficzno-artystyczne i taneczne. 

Następnie na scenę wkroczyli mistrzowie tańca towarzyskiego stylu LATIN - Sandra Róg i Albert Kosiński, którzy zaprezentowali wspaniały pokaz. 

Na zakończenie uroczystości odbyło się ogłoszenie wyników konkursów i rozdanie nagród. Oprócz wspomnianego już I miejsca nasz Ośrodek zdobył jeszcze dwa wyróżnienia w konkursie plastycznym i fotograficznym ,,Życie to jest teatr”.

Dziękujemy za zaproszenie na tę wspaniałą imprezę. Nasi uczniowie zachęceni zwycięstwem oraz zachwyceni panującą tu atmosferą już zastanawiają się nad wyborem repertuaru na kolejny Przegląd w przyszłym roku.

mgr Agnieszka Milczarczyk