Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Piosenki Marka Grechuty w muzeum

Data: 24.11.2016 r., godz. 14.04    3166
Piosenki Marka Grechuty w muzeum
Niedziela 20 listopada, XI już spotkanie z cyklu „Wieczór z Kulturą” upłynęło z wyjątkową Joanną Lewandowską i wspaniałymi muzykami: Grzegorzem Piotrowskim (saksofon), Sebastianem Wypychem (kontrabas) i Michałem Zawadzkim (fortepian). 

Koncert pt. "Mężczyźni mojego życia - Marek G. z Krakowa" to opowieść o najbliższym sercu Joanny artyście - Marku Grechucie. Spotkała go za kulisami Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, który wówczas wygrała. Kilka dni po śmierci Marka Grechuty została pierwszą laureatką stypendium Jego imienia. Dzięki tej nagrodzie mogła wydać swoją debiutancką płytę.

Joanna Lewandowska wybrała do koncertu mało znane i zarazem niezwykłe utwory Grechuty. Interpretuje je z ogromnym ładunkiem uczuć i emocji, wzrusza do łez, przeszywa serca słuchaczy swoim mocnym i niezwykłym głosem, sposobem interpretacji, nie pozwala przejść obojętnie wobec wykonywanych utworów. Występuje do tego z bardzo dobrymi muzykami, mistrzami swoich instrumentów, którzy w wyjątkowy sposób tworzą muzyczne tło do głębokich i mądrych tekstów. Niedzielny "Wieczór z Kulturą" przyniósł wiele wzruszeń i emocji, zadumy i szczerego uśmiechu. Organizatorzy składają podziękowania Joannie Lewandowskiej i Jej Muzykom za ten wspaniały wieczór! Dziękujemy też wszystkim Gościom za obecność i kolejne bardzo pozytywne spotkanie.

Naszym Partnerem "Wieczorów z Kulturą" są od początku Państwo Angelika i Jarosław Nowociel - Warszawska Wytwórnia Wódek KONESER, którym równie serdecznie dziękujemy.

info. muzeum