Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Obchody Dnia Kazimierza Pułaskiego

Data: 07.10.2016 r., godz. 08.14    2172
Starosta grójecki Marek Ścisłowski oraz dyrektor wareckiego muzeum Iwona Stefaniak zapraszają do uczczenia pamięci polsko-amerykańskiego Bohatera w dniu 11 października.

Starosta grójecki Marek Ścisłowski oraz dyrektor wareckiego muzeum Iwona Stefaniak zapraszają do uczczenia pamięci polsko-amerykańskiego Bohatera w dniu 11
października. 

Uroczystość z udziałem przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, pocztów sztandarowych i młodzieży szkolnej rozpocznie się częścią patriotyczną pod pomnikiem Kazimierza Pułaskiego o godz. 13.00. Oprawę przygotowuje Kompania Honorowa JW3411 z Ogrodzienic k. Grójca.

Podczas obchodów Dnia Pułaskiego Muzeum przypomni postać Ignacego Jana Paderewskiego, z okazji przypadającej w tym roku 75. rocznicy śmierci tego Wielkiego Polaka. Dlatego w części artystycznej odbędzie się prezentacja dwóch wystaw: „Ignacy Jan Paderewski (1860-1941) – Polak, Europejczyk, Mąż stanu i Artysta” - przygotowanej przez Muzeum Niepodległości w Warszawie oraz „Serce Paderewskiego” - przygotowanej przez Fundację Ave Arte. Na terenie Centrum Edukacyjno-Muzealnego zaplanowano również pokaz filmu „Paderewski człowiek czynu, sukcesu i sławy” w reż. Wiesława Dąbrowskiego.

Serdecznie zapraszamy!