Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Wychowankowie SOSW w Nowym Mieście zorganizowali zbiórkę żywności

Data: 05.10.2016 r., godz. 12.00    3201
Pracownicy szkoły wraz z wychowankami SOSW im. św. Franciszka z Asyżu, w ciągu jednego dnia akcji zebrali 407 kg żywności.
„Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym,
że tylko to wszystko, co robimy dla innych,
jest tym, co naprawdę warto robić.”

Caroll Lewis


Każdy z nas zna chociaż jedną osobę, o której może powiedzieć, że jest dobrym człowiekiem. Zawsze gotowym do udzielania pomocy drugiej osobie, bezinteresownym, nie oczekującym niczego w zamian. Czy w dzisiejszych czasach są ludzie, którzy pomagają innym, potrzebującym i robią to bezinteresownie, nie dbając o korzyści własne? Okazuje się, że tak jest. Udowodnili to mieszkańcy Nowego Miasta nad Pilicą, Mogielnicy i okolic, którzy czynnie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Podziel się posiłkiem”.

W dniu 24.09.2016 r. rozpoczęła się publiczna zbiórka żywności, mająca na celu zgromadzenie jak największej ilości artykułów spożywczych, której ideą było zachęcenie klientów sklepu „Groszek” i „Biedronka” do kupienia choćby jednego artykułu więcej i podzielenia się z potrzebującymi dziećmi naszej szkoły. Pracownicy szkoły wraz z wychowankami SOSW im. św. Franciszka z Asyżu, w ciągu jednego dnia akcji zebrali 407 kg żywności.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem naszej społeczności miejskiej oraz Mogielnicy. Mogliśmy liczyć na pomoc i hojne serce okolicznych mieszkańców.

Ludności Nowego Miasta nad Pilicą, Mogielnicy i okolic za wsparcie i zaangażowanie SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

W imieniu naszych wychowanków szczególne podziękowania kierujemy do państwa Urszuli i Karola Pietrzaków z „Wolontariatu Dobre Serce” w Grójcu za pomoc w zorganizowaniu świątecznej zbiórki żywności.

Przygotowała: Katarzyna Grzywacz