Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju w Poradni w Warce

Data: 06.10.2016 r., godz. 12.47    3357
Już po raz kolejny, dzięki uprzejmości hotelu „Sielanka” rodzice, dzieci oraz terapeuci, mogli lepiej się poznać przy wspólnej pracy, zabawie i rozmowie.
26.09.2016 roku z inicjatywy zespołu specjalistów Wczesnego Wspomagania Rozwoju odbyło się kolejne już spotkanie integracyjne dzieci, rodziców, terapeutów, inaugurujące rozpoczęcie zajęć w nowym roku szkolnym 2016/2017. Corocznie odbywające się spotkania w plenerze, mają na celu wzajemne poznanie się, wymianę doświadczeń a przede wszystkim integrację całego zespołu wspomagającego rozwój małego dziecka niepełnosprawnego. Już po raz kolejny, dzięki uprzejmości hotelu „Sielanka” rodzice, dzieci oraz terapeuci, mogli lepiej się poznać przy wspólnej pracy, zabawie i rozmowie.

Hotel „Sielanka” to przepięknie położone miejsce z dala od zgiełku miasta, na terenach nadpilicznych. Piękne widoki, zieleń, mini zoo, a przede wszystkim wspaniała stadnina koni, wzbudziły zachwyt maluszków i wszystkich uczestników spotkania. Pomimo, że na zewnątrz można było odczuć już jesienny chłód w „Mateczniku” atmosfera była gorąca (niewątpliwie przyczyniło się do tego płonące ognisko). Na naszych podopiecznych oczekiwała już pani cukiernik oraz starannie przygotowane dla każdego dziecka stanowisko pracy. Każdy uczestnik zajęć otrzymał fartuszek, czapkę kucharką oraz wszystko co niezbędne do pieczenia ciasteczek. Na stanowiskach znajdowały się takie przysmaki jak dżemy, konfitury, suszone owoce. Spotkanie rozpoczęło się od powitania wszystkich przez lidera, zespołu Wczesnego Wspomagania Rozwoju, p. Ewę Aleksandrowicz. Po czym wszyscy zakasali rękawy i z zapałem zabrali się do lepienia ciasteczek. Wspólne tworzenie i dekorowanie słodkości nie tylko bawiło i zbliżało do siebie, miało również swój ukryty cel terapeutyczny: ćwiczenia motoryki małej, koncentracji, uwagi i rozwijania ukrytych talentów kulinarnych(dekorowanie ciasteczek). Ogromne zaangażowanie dzieci i rodziców sprawiło, że wkrótce ciasteczka przygotowane do pieczenia „wyjechały” do pieca.

Czas potrzebny na upieczenie łakoci, był czasem spędzonym aktywnie. Terapeuci zaaranżowali zabawy na świeżym powietrzu. Zaproponowane aktywności przypadły do gustu nie tylko dzieciom. Takie zabawy jak „baloniku nasz malutki” czy „Ulijanko klęknij na kolanko” wywołały na twarzach rodziców uśmiech oraz falę wspomnień z własnego dzieciństwa. W związku z tym, że specjaliści zespołu wczesnego wspomagania rozwoju wychodzą z założenia „ dla każdego coś dobrego”, osoby, które nie brały aktywnego udziału w zabawach ruchowych mogły skorzystać z równie atrakcyjnego malowania twarzy. Żadna impreza integracyjna nie może obyć się bez nutki rywalizacji. Z inicjatywy p. Ani Świetlik zorganizowana została sztafeta. Dzieci walczyły niestrudzenie aby to ich drużyna okazała się najlepsza. Na zakończenie zabaw na świeżym powietrzu inicjatywę przejęła p. Monika Anyszkiewicz ekspert od zabaw z chustą. Wprawiony w ruch kolorowy materiał był kolejną rzeczą, która wywołała na twarzach dzieci promienne uśmiechy.

Aktywny wypoczynek wzmógł apetyty wszystkich uczestników spotkania. Dzięki wsparciu firmy „Wiejskie Smaki”, dzieci mogły cieszyć się smakiem kiełbaski pieczonej przy ognisku. Oczywiste jest, że kiełbaska pieczona wspólnie z rodzicami miała smak wyjątkowy. A na deser oczywiście własnoręcznie robione ciasteczka, których smak był również niepowtarzalny. Na zakończenie ponownie głos zabrała p. Ewa Aleksandrowicz. Podziękowała wszystkim za liczny aktywny udział w pierwszym spotkaniu integracyjnym w ramach „grupy wsparcia” i przedstawiła rodzicom tematykę kolejnych spotkań przygotowaną na rok szkolny 2016/2017.
Dyrektor Poradni i Zespół Wczesnego Wspomagania gorąco dziękują Hotelowi „Sielanka” za możliwość zorganizowania spotkania w tak przepięknym plenerze, z tak wspaniałymi atrakcjami.
Przygotowała: Dominika Zembrzuska- Psycholog wwr