Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Rozpoczęcie roku szkolnego w ZSP Jasieniec

Data: 06.09.2016 r., godz. 20.07    4109
1 września o godz. 09.00 na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu uczniowie rozpoczęli kolejny roku szkolny.
Witaj nam, szkoło radosna,
grająca dzwonkiem co rano…!


1 września o godz. 09.00 na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu uczniowie rozpoczęli kolejny roku szkolny. Część oficjalną zainicjowała dyrektor szkoły Pani Dorota Nowak-Michałowska witając przybyłych na tę uroczystość uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników. Swoje powitanie skierowała także do Naczelnika Wydziału Oświaty i Zdrowia, pani Agnieszki Bilskiej. Szczególnie ciepło powitała tych, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły, czyli uczniów klas pierwszych: liceum ogólnokształcącego, technikum żywienia i usług gastronomicznych, technikum informatycznego, technikum agrobiznesu, technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki życząc, by szkoła stała się dla nich miejscem intelektualnej przygody, miejscem przyjaznym i bezpiecznym. Gronu pedagogicznemu, aby czerpali zadowolenie i satysfakcję z przekazywanej wiedzy, a rodzicom przybyłym na uroczystość, życzyła pociechy i dumy z osiągnięć dzieci. Pani dyrektor zwracając się do społeczności szkolnej zacytowała słowa Jana Pawła II: W rodzinie i w szkole nie może zabraknąć wychowania dla szacunku, dla życia, dla dobra i piękna czyniąc je myślą przewodnią roku szkolnego 2016/2017. 

Pani dyrektor poinformowała, że w naszej szkole w roku 2016/2017 będzie pobierać edukację 380 uczniów, w tym 118 klas pierwszych, będzie pracować 36 nauczycieli i 10 pracowników administracji i obsługi. Korzystając z okazji pogratulowała również nauczycielom z bloku żywienia i ekonomii, którzy napisali w czasie wakacji projekt dotyczący zdrowego żywienia w ramach Bezpiecznej Szkoły. Projekt został wysoko oceniony i znalazł się wśród 16 projektów w Polsce. Od 20 września uczniowie będą uczestniczyć także w projekcie przeprowadzanym z CEO Europamobil, w ramach którego będą prowadzone zajęcia w języku angielskim i języku niemieckim przez 20 wolontariuszy z całego świata. Pani dyrektor podziękowała także młodzieży, pracownikom, którzy pod kierunkiem nauczycieli bloku żywienia przygotowywali potrawy i obsługiwali uroczystość poświecenia sztandaru dla Związków Sadowników. Potrawy przygotowane smakowały wyśmienicie a obsługa gości była na bardzo wysokim poziomie. Podziękowała również władzą samorządowym za czynne budowanie pozytywnego wizerunku naszej placówki. 

Początek roku w naszej szkole to również zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas trzecich, odbywających praktykę zawodową w czasie wakacji. Wśród nich zostały rozdane nagrody i dyplomy za wyniki w nauce, udział w licznych konkursach oraz zaangażowanie w życie placówki. Wśród uczniów odbywających wakacyjną praktykę zawodową byli uczniowie, którzy otrzymają Stypendium Starosty Powiatu Grójeckiego za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Jest to potwierdzenie ambitnego podchodzenia do nakładanych obowiązków i rzetelnego ich wypełniania. Nagrodę otrzymali Gniewosz Michał z technikum informatycznego i Gowin Justyna z bloku żywienia. W gronie stypendystów znaleźli się również uczniowie klas niższych: Jędruch Monika, Biernacki Kacper, Drążkiewicz Łukasz, Duch Aleksandra, Głowacka Natalia, Kazana Natalia, Pietrusiak Karolina, Pietrusiak Weronika, Piwowarski Damian, Traczyk Radosław.

Na zakończenie wystąpienia pani dyrektor jeszcze raz swoje słowa skierowała do całej społeczności szkolnej, by w swym postępowaniu pamiętali iż, bogactwem człowieka są: uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo. Ogłosiła, że rok szkolny 2016/2017 uważa za rozpoczęty. Czas wracać do szkolnych ławek i podążać tajemniczymi ścieżkami wiedzy.

Po części oficjalnej uczniowie przeszli wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych zapoznając się z planem zajęć oraz informacjami na temat organizacji nowego roku szkolnego.

Wychowawcami oddziałów w roku szkolnym 2016/2017 są:
Pan Robert Zalewski - klasa I technikum agrobiznesu, technikum mechanizacji i agrotroniki
Pani Anna Górecka – klasa II technikum agrobiznesu, technikum handlowe
Pani Renata Zwolińska - klasa III technikum agrobiznesu, technikum mechanizacji rolnictwa
Pani Agnieszka Agnieszka Zalewska - klasa IV technikum agrobiznesu, technikum mechanizacji rolnictwa
Pani Agnieszka Celejewska- klasa I technikum informatyczne
Pani Magdalena Bańkowska - klasa II technikum informatyczne
Pan Sławomir Zalewski - klasa III technikum informatyczne
Pan Mateusz Pecelt - klasa IV technikum informatyczne
Pani Katarzyna Barańska – klasa I technikum żywienia i usług gastronomicznych
Pani Magdalena Chmielewska- klasa II technikum żywienia i usług gastronomicznych
Pani Aneta Lewandowska - klas III technikum żywienia i usług gastronomicznych
Pan Yevhen Kovaliv - klas IV technikum żywienia i usług gastronomicznych
Pan Rafał Lenart – klasa I liceum ogólnokształcącego o profilu sportowym
Pan Karol Olszówka - klasa II liceum ogólnokształcącego o profilu sportowym
Pan Błażej Cąderek - klasa III liceum ogólnokształcącego o profilu sportowym

Wierzę, że nadchodzący rok szkolny będzie pełen nie tylko wyzwań, obowiązków i pracy, ale również przyjacielskiej atmosfery i wspaniałych doświadczeń. Wszystkim uczniom życzę wiary w siebie i w swoje możliwości. A nauczycielom i pracownikom szkoły cierpliwości, dobrego humoru i samych sukcesów !

Aneta Lewandowska