Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

VIII POWIATOWY PRZEGLĄD ZESPOŁÓW „NIEPRZETARTEGO SZLAKU”

Data: 15.06.2016 r., godz. 18.40    5050
VIII POWIATOWY PRZEGLĄD ZESPOŁÓW „NIEPRZETARTEGO SZLAKU”
VIII POWIATOWY PRZEGLĄD ZESPOŁÓW
„NIEPRZETARTEGO SZLAKU”


Dnia 12 czerwca 2016r. jednostki działające na rzecz osób niepełnosprawnych z terenu powiatu grójeckiego po raz kolejny miały okazję zaprezentować się na VIII Powiatowym Przeglądzie Zespołów „Nieprzetartego Szlaku”, który w tym roku odbył się w Błędowie. Organizatorem Festiwalu było Starostwo Powiatowe w Grójcu z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Grójcu oraz Gminą Błędów. 

Dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego oraz sponsorów zapewniono uczestnikom gorącą zupę oraz dania z grilla, jak również soki, napoje, kawę, herbatę, ciasta i słodycze. Sprawną obsługą uroczystości i sprawami organizacyjnymi zajmowały się pracownice Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Grójcu. 

Zaproszenia na Przegląd zostały wykonane przez Warsztat Terapii Zajęciowej przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Grójcu, piękne kotyliony-jabłuszka nawiązujące tematyką do regionu grójeckiego przygotowali uczestnicy i kadra Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych „Tęcza” w Warce, zaś scenę udekorował Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy z Nowego Miasta nad Pilicą. 

Otwarcia Przeglądu dokonali: Starosta Powiatu Grójeckiego Pan Marek Ścisłowski, Członek Zarządu Powiatu Grójeckiego Pan Wojciech Wojtczak, Sekretarz Gminy Błędów Pan Jacek Adamski, Przewodniczący Rady Gminy Błędów Pan Mirosław Jakubczak oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Grójcu Pani Ewa Grotek. Wśród osób zaproszonych byli również radni powiatowi: Pani Barbara Kowalska oraz Stanisław Sitarek.

Celem Przeglądu jest integracja środowiska z osobami niepełnosprawnymi, które prezentują się na scenie oraz wystawiają na specjalnie przygotowanych stoiskach swe prace, wykonywane na zajęciach z terapii. Przegląd prowadziły Panie: Dagmara Sochaczewska - były kierownik WTZ w Grójcu oraz Dorota Sepczyńska – pracownik PCPR w Grójcu. W tym roku na scenie zaprezentowało się 11 jednostek: Dom Pomocy Społecznej w Tomczycach, Stowarzyszenie PRZYSZŁOŚĆ NASZYCH DZIECI - Mogielnica , Warsztat Terapii Zajęciowej przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Grójcu, Dom Pomocy Społecznej im. Natalii Nitosławskiej w Nowym Mieście nad Pilicą, Środowiskowy Dom Samopomocy w Łychowskiej Woli, Dom Pomocy Społecznej w Nowym Mieście n. Pilicą, ul. Ogrodowa 18, Dom Pomocy Społecznej w Lesznowoli , Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci i Osób niepełnosprawnych TĘCZA w Warce, Zespół Szkół Specjalnych im. Ks. J. Twardowskiego w Grójcu, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Św. Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście nad Pilicą, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Jurkach.

Jury w osobach Pani Ireny Młochowskiej – byłej dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Tomczycach, Pań: Izabeli Łukasiak i Natalii Noremberg – pracownic PCPR w Grójcu oraz Pana Krzysztofa Kaźmierczaka – dyrektora Zespołu Szkół w Błędowie i radnego Powiatu Grójeckiego nagrodziła wszystkie prezentujące się jednostki dyplomem za zaangażowanie i aktywny udział oraz nagrodami rzeczowymi. 

Dużą niespodziankę sprawił wszystkim gospodarz terenu, wójt gminy Błędów Pan Marek Mikołajewski, który ufundował bigos przygotowany dla uczestników i gości przez Panie z bloku żywieniowego w Zespole Szkół w Błędowie. Z inicjatywy sekretarza gminy Pana Jacka Adamskiego podczas Przeglądu zaprezentowała się przed publicznością orkiestra dęta z OSP w Błędowie, natomiast ekipa strażaków umożliwiła przybyłym na Festiwal zwiedzanie wozu strażackiego. Dużą atrakcją, którą zapewnił radny gminy Błędów Pan Grzegorz Rylski, okazały się zabytkowe motocykle z koszami na których była możliwość przejażdżki.

Na koniec Przeglądu wystąpił gość specjalny zespół C.D.N z Ostrowca Świętokrzyskiego, którego występ opłacił Urząd Gminy w Błędowie. Podczas koncertu wszyscy wyśmienicie się bawili.
Podsumowując, należy stwierdzić, że tegoroczny Przegląd był bardzo udany. 

Składamy serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji VIII Powiatowego Przeglądu Zespołów „Nieprzetartego Szlaku”: Starostwu Powiatowemu w Grójcu, Gminie Błędów, Zespołowi Szkół w Błędowie, Powiatowemu Centrum Medycznemu w Grójcu oraz sponsorom:
1. DÖHLER Sp. z o.o. Kozietuły Nowe gm. Mogielnica
2. Grupa Producentów Owoców La – Sad Borzęcin gm. Błędów
3. AGROSIMEX Sp. z o.o. Goliany gm. Błędów
4. Cydr Ignaców Ignaców, gm. Błędów
5. ARED Zakład przetwórstwa owoców i warzyw Mogielnica
6. AUTOMAX Trzylatków Duży gm. Błędów
7. Sklep z częściami do ciągników - Urszula Żebrowska Błędów
8. Zakład Garbarski Jan Laskowski Mogielnica
9. Zakład Garbarski Justyna i Robert Krawczyk Mogielnica
10. Garbarnia Łukowscy Mogielnica
11. Refresco Kozietuły, gm. Mogielnica
12. Ciastka „Ola” z Mogielnicy
13. Pepsi – Cola Sp. z o.o. Michrów gm. Pniewy
14. Cukiernia „ Łomża” Grójec
15. Cukiernia „Klepacz” Grójec
16. Cukiernicza Spółdzielnia Inwalidów „Jedność” Grójec