Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Uczniowie ZSP Warka mistrzami Mazowsza Szkół Mundurowych

Data: 03.06.2016 r., godz. 15.05    3721
Uczniowie ZSP Warka mistrzami Mazowsza Szkół Mundurowych
III Strzeleckie Mistrzostwa Mazowsza Szkół Mundurowych
Kadzidło 2016

Uczniowie ZSP Warka mistrzami Mazowsza Szkół Mundurowych31 maja 2016 r. na strzelnicy Klubu Strzelectwa Sportowego „Obrońca” w Troszynie koło Ostrołęki odbyły się III Strzeleckie Mistrzostwa Mazowsza Szkół Mundurowych w strzelaniu. 

Zawody składały się z dwóch konkurencji:
• strzelanie z karabinka sportowego 5,6 mm z otwartymi przyrządami celowniczymi na odległość 50 m
• strzelanie z pistoletu sportowego kal. 5,6 mm na odległość 25 m.

Reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa” w Warce składała się z kadetów klasy mundurowej:
1. Anna Pawlak, uczennica II klasy LO,
2. Michał Michałowski, uczeń klasy II LO,
3. Bartłomiej Luchciński, uczeń klasy II LO.

Występ naszej reprezentacji można podsumować używając słów Juliusza Cezara: „przybyliśmy, zobaczyliśmy, zwyciężyliśmy”.

W zawodach brało udział 19 szkół mundurowych, a rywalizacja była bardzo zacięta, do ostatniego strzału. Nasza reprezentacja wykazała się bardzo dobrą kondycją strzelecką. Uczniowie naszej szkoły uzyskali następujące wyniki: Michał Michałowski – 94 punkty w strzelaniu z karabinka i 80 punktów z pistoletu – w klasyfikacji generalnej dało to V miejsce. Bartłomiej Luchciński z wynikami 90 pkt z karabinka i 87 pkt z pistoletu został wicemistrzem Mazowsza, a Anna Pawlak – 93 pkt z karabinka i 77 pkt z pistoletu – była jedyną dziewczyną startującą w zawodach. Nasi zawodnicy uzyskali łącznie 521 punktów i zajęli I miejsce uzyskując tytuł Mistrzów Mazowsza Szkół Mundurowych. Zwycięzcom i uczestnikom wręczono puchary i dyplomy.

Dyrekcja Szkoły składa gratulacje kadetom II klasy LO i ich opiekunom: Panu Tadeuszowi Orłowskiemu i Panu Piotrowi Witanowi.