Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Uczniowie SOSW z Nowego Miasta n/P. uczestnikami Przeglądu Małych Form Artystycznych w Radomiu

Data: 01.06.2016 r., godz. 04.55    3798
Uczniowie SOSW Nowego Miasta n/P. uczestnikami Przeglądu Małych Form Artystycznych w Radomiu
24 maja 2016 roku w Radomiu odbył się XLI Przegląd Małych Form Artystycznych. Tegoroczny Przegląd odbywał się pod hasłem: 
„Kolorowy Zawrót Głowy”

Organizatorem i gospodarzem był Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Radomiu.

PMFA jest corocznie, od 41 lat nieprzerwanie odbywającą się imprezą, na której prezentują swe dokonania i osiągnięcia artystyczne niepełnosprawni wychowankowie placówek szkolnictwa specjalnego, podopieczni warsztatów terapii zajęciowej i domów pomocy społecznej.

Uczniowie z naszego Ośrodka mieli możliwość zaprezentowania występu artystycznego pt: „Gangnam Style - parodie”. Przygotowany program artystyczny był niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju, co za tym idzie wywołał ogromny aplauz radomskiej publiczności.

Podczas występu nasi wychowankowie śpiewem i tańcem porwali widzów oraz jurorów do wspólnej zabawy. Piękne rekwizyty oraz oryginalne stroje wzbudziły zachwyt oglądających.

Podczas PMFA mieliśmy okazję do zaprezentowania szerokiej publiczności efektów wielotygodniowego wysiłku wychowanków i nauczycieli włożonego w pracę nad przygotowaniem występu. Mieliśmy również okazję do integrowania uczniów niepełnosprawnych, do wspólnego przeżywania zabawy i radości płynącej z serdecznego spotkania i pochwalenia się swoimi osiągnięciami i umiejętnościami. Uczestnictwo w PMFA pozwoliło naszym wychowankom zmierzyć się z trudnym zadaniem i udowodnić, że ograniczenia można skutecznie pokonać.

mgr Anna Karwowska
mgr Ewa Borowska
mgr Katarzyna Grzywacz