Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Powiat Grójecki wspiera młodych artystów.

Data: 07.12.2021 r., godz. 14.00    279
"Koncert Kolęd i Pastorałek - Dziku&Przyjaciele"
W dniu 23 listopada 2021 r. w Błędowie miało miejsce niecodzienne wydarzenie.  Hubert Dziku Dzikołowski z przyjaciółmi przy akompaniamencie orkiestry kameralnej nagrał koncert kolęd i pastorałek. Wszystkie utwory Hubert Dziku Dzikołowski przygotował we własnej aranżacji. Fragmenty będą emitowane na kanałach telewizyjnych z muzyką disco polo. 

Nagranie koncertu odbyło się w Kościele Rzymskokatolickim pw. Opieki św. Józefa w Błędowie. Współorganizatorem wydarzenia był Powiat Grójecki. Zarząd Powiatu angażując się w to przedsięwzięcie  miał na celu, nie tylko wsparcie młodego artysty pochodzącego z tego powiatu, ale szeroko pojętą promocje działań artystycznych podejmowanych na terenie grójecczyzny.  

"Koncert Kolęd i Pastorałek - Dziku&Przyjaciele" to kolejny sukces Huberta Dziku Dzikołowskiego. Młody muzyk disco polo i producent muzyczny, pochodzący z powiatu grójeckiego, włożył wielki wkład pracy w przygotowanie i realizację tego przedsięwzięcia. Przygotowania rozpoczął już pod koniec sierpnia. Najbardziej czasochłonna okazała się praca nad aranżacjami kolęd i pastorałek.

Hubertowi Dziku Dzikołowskiemu  bardzo zależało, żeby wystąpiła z nim orkiestra kameralna,  do udziału w przedsięwzięciu zaprosił instrumentalistów z Łodzi, najlepszych uczniów tamtejszej Akademii Muzycznej. Podczas koncertu zagrało aż 16 muzyków.

 Z Hubertem Dziku Dzikołowski zaśpiewały jego siostry Julia i Małgosia oraz przyjaciele:  Basia z zespołu Lili, podopieczna Marcina Millera z zespołu Boys oraz Przemek z grupy Eratox.

Koncert nagrywany był na żywo. To duże przeżycie i spełnienie kolejnego marzenia Huberta Dziku Dzikołowskiego. Zawsze chciał nagrać taki koncert w kościele, z orkiestrą grającą na żywo. W koncercie wzięła udział, także publiczność, to zaproszeni przez muzyka, goście: Zarząd Powiatu, Samorządowcy z terenu powiatu oraz Dyrektorzy Jednostek Organizacyjnych Powiatu.

Premiera całego, trwającego godzinę, koncertu będzie  19 grudnia 2021 r. na YOUTUBE-ie.