Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Uczniowie Technikum CKZiU Nowa Wieś w obchodach niepodległościowych w Warce

Data: 15.11.2021 r., godz. 15.30    180
W 103 rocznicę odzyskania Niepodległości, 11 listopada, delegacja uczniów Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, uczestniczyła w uroczystościach niepodległościowych w Warce.

Organizatorem uroczystości była Gminna Instytucja Kultury Dworek na Długiej w Warce z Dyrektorem panem Andrzejem Zarębą. Uroczystości rozpoczęły się odśpiewaniem hymnu państwowego, następnie odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. Św. Mikołaja Biskupa. Po mszy zebrani wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne: "Marsz Pierwszej Brygady", "Przybyli ułani" czy "Rozkwitały pąki białych róż".
Szkołę godnie reprezentowali w poczcie: chorąży Piotr Tkaczyk z klasy czwartej Technikum Ogrodniczego, asysta - Amelia Barańska, Klaudia Rosłonkiewicz, Weronika Sobieraj - uczennice klasy trzeciej pięcioletniego Technikum Ekonomicznego oraz Ewelina Ukleja z klasy trzeciej pięcioletniego Technikum Ogrodniczego. Opiekę pełniła pani Małgorzata Bosak.
Po mszy młodzież oddała cześć poległym za wolność Ojczyzny- złożyła kwiaty i zapaliła znicze przed pomnikiem ,,Miecze Grunwaldzkie" - miejscem pamięci, znajdującym się przed Centrum Sportu i Rekreacji w Warce.

Autor: Małgorzata Bosak