Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. św. Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście nad Pilicą

Data: 26.11.2020 r., godz. 11.00    392
20 listopada obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. . Święto upamiętnia podpisanie najważniejszego dokumentu gwarantującego prawa wszystkim dzieciom - Konwencji o prawach dziecka. Społeczność SOSW w Nowym Mieście nad Pilicą w okresie od 16 do 20 listopada 2020 roku obchodziła dni praw dzieci.
Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. św. Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście nad Pilicą„Nie ma dzieci, są ludzie”
Janusz Korczak20 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Data ta upamiętnia podpisanie najważniejszego dokumentu gwarantującego prawa wszystkim dzieciom - Konwencji o prawach dziecka.
W naszej placówce w okresie od 16 do 20 listopada 2020 roku obchodziliśmy dni praw dzieci.
Z uwagi na panującą pandemię i reżim sanitarny w tym roku obchody związane z Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka odbyły się w nieco innej formie.
Przygotowane zostały dwie gazetki o tematyce ,,Prawa Dziecka” na tablicy znajdującej się obok gabinetu wicedyrektora i kierownika do spraw opiekuńczo-wychowawczych oraz sali lekcyjnej „I”.
Przygotowano również prezentację multimedialną na temat praw dziecka i przekazano ją wychowawcom klas 1-8 szkoły podstawowej, przysposabiającej do pracy oraz branżowej szkoły I stopnia celem przedstawienia uczniom najważniejszych informacji odnośnie Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka.
Wychowawcy klas przeprowadzili zajęcia związane z tematyką praw dziecka w ramach godzin wychowawczych.
W tych dniach przypomniane zostało, że prawa człowieka zaczynają się od respektowania praw dziecka.


Opracowała: A. Trytko-Borsuk