Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Letnia strefa muzyki – z piosenką francuską

Data: 14.09.2020 r., godz. 09.00    926
Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce serdecznie zaprasza jesienną porą do parku w Winiarach, na ostatni tego roku koncert z cyklu ,,Letnia strefa muzyki’’. Tym razem proponujemy spotkanie z piosenką francuską - Chansons Françaises - Chansons d'Amour.
27 września o godz. 15.00 przy muzealnej kawiarence, Lydie Charlotte Kotlinsky zabierze słuchaczy w podróż do lat dwudziestych. Słuchając piosenek Edith Piaf, Barbara, Jacques Brel, Serge Gainsbourg, Cora Vaucaire, Aznavour, Bourvil, Léo Ferré odkryjecie Państwo część muzycznej kultury francuskiej, jej specyficzną naturę, akcent i bogatą paletę kolorów. Piosenka francuska, dumna i romantyczna uwodzi bez względu na epokę w jakiej powstała.
Koncert Chansons Françaises - Chansons d'Amour wykona dla Państwa Lydie Charlotte Kotlinsky - francuzka o niesamowitym głosie, która nagrywała muzykę do filmów krótkometrażowych, pracowała w kabarecie teatralnym Les Pétroleuses, i Kerozen of Marseille oraz uczestniczyła w nagraniach dla Memoriału Marsylianki.
Park jesienią jest wyjątkowy, sprzyja spędzaniu wolnego czasu w atmosferze relaksu i spokoju, na łonie natury. Nie trzeba znać języka francuskiego, aby uchwycić ten czar!

Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny!

Tego dnia na terenie parku odbędzie się Światowy Dzień Jabłka.
Projekt ,,Letnia strefa muzyki’’ został dofinansowany w ramach funduszu społecznego Grupy Żywiec.

Info. Muzeum.