Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

XI Grójeckie Biegi Papieskie

Data: 18.04.2016 r., godz. 13.10    4667
17 kwietnia na stadionie Mazowsza w Grójcu odbyły się XI Grójeckie Biegi Papieskie
17 kwietnia na stadionie Mazowsza w Grójcu odbyły się XI Grójeckie Biegi Papieskie pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta.

Organizatorem było Mazowieckie Stowarzyszenie Karate i Grójecka Szkoła Sportów Walki MARCELI TEAM przy współudziale Starostwa Powiatowego i Grójeckiego Ośrodka Sportu. 

W słoneczne niedzielne popołudnie na stadionie przy ul.Laskowej zgromadziła się rekordowa ilość uczestników, 265 osób pokonało dystans 928 km. Otwarcia Biegów dokonał Z-ca burmistrza pan Karol Biedrzycki, który też czynnie uczestniczył w wydarzeniu, natomiast koordynator przedsięwzięcia pan Marceli Bińkowski w kilku zdaniach przypomniał, jak było w latach wcześniejszych, a także przeprowadził krótką rozgrzewkę i dał sygnał do startu.

Najmłodszymi uczestnikami były dzieci kilkuletnie, spisywały się bardzo dzielnie. Najstarszym biegaczem był pan Bogdan Czacharowski, mający na swym koncie ukończonych ponad 80 maratonów. Biegało dzisiaj również wiele rodzin, co cieszy, że możemy spędzić czas w gronie rodziny w formie aktywności sportowej, ponieważ nasza impreza ma charakter rekreacyjny, przypominający w sportowy sposób o wielkim człowieku Polaku jakim był Papież Jan Paweł II. Startowali również wytrawni biegacze, którzy np. do południa brali udział w biegach ulicznych, a u nas potraktowali start jako rozbieganie. Inni potraktowali swój bieg jako trening, jeszcze inni chcieli się trochę poruszać, czy sprawdzić ,ile dadzą radę przebiec.

Liczną, bo 32 osobową grupę, stanowili przedstawiciele organizatora Grójeckiego Klubu Sportów Walki MARCELI TEAM.

Wyróżnić należy osoby, które przebiegły 30 okrążeni i więcej, czyli minimum 12 km, a są to: Zbigniew Krawczak, Alicja Radzio, Janek Werpachowski, Maciek Dąbkowski, Dominik Rzeńca, Mateusz Chajencki, Krzysztof Piechal ,Filip Latosek, Piotrek Marcinkowski ,Dawid Frydrykiewicz, Sławomir Siwiec, Natalia Antoniewicz, Arkadiusz Zugaj.

Pierwszych zapisanych i biegających 250 osób otrzymało pamiątkowe medale i napoje, a startujące w Biegach dzieci dodatkowo otrzymały gadżety, które wręczał Wicestarosta Powiatu Grójeckiego Pan Dariusz Piątkowski.

Grójeckie Biegi Papieskie z roku na rok przyciągają coraz większą rzeszę uczestników i kibiców. Tym samym uzasadniają potrzebę organizowania tego typu imprez. Narzuca to organizatorowi plan organizacji takiego przedsięwzięcia w roku następnym, na które już teraz serdecznie zapraszam.

MARCELI TEAM