Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Kolejne dwie nowe linie autobusowe dofinansowane

Data: 29.06.2020 r., godz. 15.00    592
W poniedziałek 29 czerwca 2020 roku w Mazowieckiem Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie odbyło się podpisanie umów pomiędzy Wojewodą Mazowieckim a samorządem Powiatu Grójeckiego na zadania w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.
Ustawa o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej z 16 maja 2019 r. przewiduje udzielenie dopłaty do jednego wozokilometra na reaktywowanych i nowo uruchomionych liniach komunikacyjnych. W imieniu Powiatu Grójeckiego umowę na dopłatę w wysokości 253764 zł na 2 nowe linie komunikacyjne podpisali z Wicewojewodą Mazowieckim Arturem Standowiczem Starosta Powiatu Grójeckiego Krzysztof Ambroziak, Wicestarosta Jolanta Sitarek oraz Skarbnik Powiatu Witold Kępka.
Linie komunikacyjne Grójec – Chynów – Grójec oraz Grójec – Pniewy – Mszczonów, które zostały objęte dofinansowaniem zostaną uruchomione od 1 lipca bieżącego roku.
Obecnie w ramach tego funduszu funkcjonuje 13 linii na terenie naszego powiatu oraz 7 linii łączących Powiat Grójecki z Powiatem Białobrzeskim.