Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Indeks na SGGW dla ucznia z Zespołu Szkół w Jasieńcu

Data: 22.06.2020 r., godz. 10.00    712
W dniu 18.06.2020 r. odbył się konkurs z przedsiębiorczości, a tym samym zakończenie V edycji Akademii Przedsiębiorczości WE SGGW. W tegorocznej edycji uczestniczyli uczniowie z 25 szkół. Akademię ukończyło 183 uczniów, a tytuł finalisty uzyskało 28 uczniów Akademii.
W II etapie Akademii Przedsiębiorczości WE SGGW V edycji laureatami zostało 10 uczniów. Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Jasieńcu, w tym roku, reprezentował uczeń klasy III Technikum Handlowego Jakub Nankiewicz, który znalazł się pośród 10 najlepszych. Na finiszu rywalizowali uczniowie z warszawskich LO i LE oraz z LO w Radzanowie.

Laureaci otrzymali indeks na Wydział Ekonomiczny do wykorzystania w roku matury na jednym z pięciu kierunków: ekonomii, finansach i rachunkowości, logistyce, zarządzaniu lub turystyce i rekreacji. V edycja Akademii, w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, odbyła się zdalnie na platformie Moodle. Przygotowując się do konkursu, reprezentujący naszą szkołę zespół, składający się z 18 uzdolnionych ekonomicznie członków Szkolnego Koła Ekonomiczne, uczestniczył w pięciu wykładach o następującej tematyce: “Biznesplan jako narzędzie wspomagające decyzje”, “Role i umiejętności menedżerskie”, “Funkcjonowanie systemów logistycznych w przedsiębiorstwie”, „Handel międzynarodowy” oraz „Korporacje transnarodowe we współczesnej gospodarce światowej”. Wykłady zdalnie przeprowadzili dla uczniów wykładowcy WN SGGW. Nasza szkoła od lat współpracuje z tą renomowaną uczelnią, mając na uwadze wszechstronny rozwój naszej młodzieży, m.in. WN SGGW objął patronatem merytorycznym Międzyszkolną Olimpiadę Wiedzy o Gospodarce i Przedsiębiorczości dla uczniów powiatu grójeckiego, której już od 11 lat, inicjatorem i gospodarzem jest Zespół Szkół w Jasieńcu.

W tym roku szczęście uśmiechnęło się do Jakuba, nie zapominając oczywiście o pracy włożonej przez niego w to osiągnięcie. Złożyło się idealnie, ponieważ Kuba za rok, po zdanej maturze, planował rozpocząć studia właśnie na WE SGGW na kierunku logistyka. Wymarzony indeks czeka na niego! Należy wierzyć w swoje możliwości, nie bać się wszelkich wyzwań. To klucz do sukcesu! Niepewność należy zostawić za sobą i otwarcie patrzeć w przyszłość.

„Jestem zadowolony, że wybrałem Zespół Szkół w Jasieńcu, jako dalszy etap edukacji po skończonym gimnazjum. Tutaj, dzięki bogatej ofercie edukacyjnej i zaangażowaniu nauczycieli mogę realizować swoje pasje i zdobywać cenne nagrody stypendium. Jestem dumny, że Nasza Szkoła znalazła się wśród najlepszych ”- ciepło o szkole mówi Kuba. Nasza szkoła daje uczniom wiele możliwości poszerzania wiedzy, rozwijania swoich zainteresowań oraz stwarza okazje do sprawdzenia własnych sił w konkursach, olimpiadach, zawodach organizowanych w szkole, regionie a nawet na terenie kraju.

Za rok planujemy również uczestniczyć już w VI edycji Akademii Przedsiębiorczości gdyż, jak stwierdziła pani dr inż. Elżbieta Kacperska - koordynator AP oraz Pełnomocnik Dziekana ds. Promocji i Współpracy ze Szkołami Średnimi, dziękując dyrekcji naszej szkoły za współpracę, jesteśmy placówką, która od pierwszej edycji Akademii współtworzy ją i osiąga w niej najwyższe laury, bo to już trzeci indeks.

Opiekun Szkolnego Koła Ekonomicznego
mgr Renata Zwolińska