Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Starostwo wraca do obsługi bezpośredniej. Jednak z ograniczeniami.

Data: 18.08.2020 r., godz. 08.00    5881
Starostwo Powiatowe w Grójcu informuje, iż od poniedziałku 25 maja br. planuje wznowić bezpośrednią obsługę interesantów. Jednakże w dobie nieustannego zagrożenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, obsługa ta, będzie miała jednak nieco inny charakter niż zwykle.
Starostwo Powiatowe w Grójcu informuje, iż od poniedziałku 25 maja 2020 r. wznowiło bezpośrednią obsługę interesantów. Jednakże w dobie nieustannego zagrożenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, obsługa ta, ma nieco innych charakter niż zwykle. Będzie oparta na zachowaniu wszelkich środków ostrożności w zakresie ochrony zdrowia zarówno interesantów jak i pracowników Starostwa. Stąd prosimy zgłaszających się do nas klientów, by pamiętali o noszeniu maseczek zakrywających usta i nos, by używali rękawiczek jednorazowych i korzystali z płynów dezynfekcyjnych. Ponadto zaznaczamy, że z uwagi na Państwa bezpieczeństwo zdrowotne obsługa będzie odbywała się z zachowaniem odpowiednich odległości między osobami. Dlatego też, nie wszyscy interesanci będą mogli w tym samym czasie wejść do urzędu.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami:
„Do odwołania w urzędach administracji publicznej lub jednostkach organizacyjnych wykonujących zadania o charakterze publicznym dopuszczalna liczba interesantów przebywających, w tym samym czasie, w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż 1 osoba na jedno stanowisko obsługi, z wyłączeniem osób realizujących zadania w zakresie obsługi interesantów.” W tym celu wprowadzamy system przepustek.

Przychodząc do urzędu, prosimy aby Państwo posiadali już dokument uiszczenia stosownych opłat, co przyspieszy realizację Państwa sprawy.

_______________________________________________________________________________________________________________________
AKTUALNE INFORMACJE

- Do dnia 30 września 2020 r. każda środa w Wydziale BUDOWNICTWA I ARCHITEKTURY jest dniem wewnętrznym bez obsługi klientów.

WYDZIAŁ KOMUNIKACJI I TRANSPORTU:

W związku z sytuacją epidemiologiczną na terenie kraju, jak również Powiatu Grójeckiego (objęciem czerwoną strefą terytorium całej Polski), mając na uwadze dobro mieszkańców oraz odpowiedzialność pracodawcy za stan bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładzie pracy Starosta Grójecki wprowadził zmiany w działalności Starostwa Powiatowego w Grójcu przy ul. Józefa Piłsudskiego 59 poprzez ograniczenie przyjmowania klientów w Wydziale Komunikacji od 27 października 2020 roku do odwołania.

Ograniczenie w funkcjonowaniu Starostwa Powiatowego w Grójcu będzie polegało na wykonywaniu zadań niezbędnych do zapewnienia pomocy obywatelom. Załatwianie spraw i udzielanie informacji odbywać się będzie telefonicznie, drogą elektroniczną, przez ePUAP oraz za pośrednictwem operatora pocztowego, w normalnych godzinach pracy Urzędu.

W budynku Starostwa Powiatowego w Grójcu (przy bocznym wejściu do Wydziału Komunikacji) wystawiona została urna, do której klienci Wydziału Komunikacji mogą wrzucać dokumenty i podania w wersji papierowe

_______________________________________________________________________________________________________________________


Zwracamy się także z ogromną prośbą, by osoby, które zauważyły u siebie jakiekolwiek objawy infekcji w postaci np. kataru, kaszlu, czy podwyższonej temperatury, powstrzymały się od bezpośredniej wizyty w Starostwie. W dalszym ciągu sprawy można załatwić elektronicznie przez e-PUAP, telefonicznie bądź przez e-mail. Wykaz numerów i adresów podajemy poniżej. 


WAŻNE numery telefonów i adresy stron www:
Główny Inspektorat Sanitarny : https://gis.gov.pl/
Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Grójcu, tel: 48 664 22 58
http://grojec.psse.waw.pl/, e-mail: grojec@psse.waw.pl
Godziny pracy Stacji: DYŻUR CAŁODOBOWY.

Dziękujemy Państwu za wyrozumiałość.

Zdrowie nas wszystkich jest najważniejsze!