Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Przygotowanie uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. św. Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście nad Pilicą do bezpiecznych ferii zimowych.

Data: 11.02.2020 r., godz. 08.00    569
W dniu 3 lutego 2020 r. uczniowie naszego ośrodka uczestniczyli w spotkaniu ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Mieście nad Pilicą poświęconym bezpieczeństwu w czasie ferii zimowych.
Przygotowanie uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. św. Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście nad Pilicą do bezpiecznych ferii zimowych.W dniu 3 lutego 2020 r. uczniowie naszego ośrodka uczestniczyli w spotkaniu ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Mieście nad Pilicą poświęconym bezpieczeństwu w czasie ferii zimowych.
Najważniejszymi celami spotkania było promowanie wśród uczniów aktywnego spędzania czasu wolnego, zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych, kształtowanie u uczniów odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadając pytania strażakowi Konradowi Gawędzie, który z dużym zaangażowaniem opowiadał zarówno o pracy strażaków, jak i sposobach postępowania w różnych sytuacjach zagrażających zdrowiu lub życiu ludzi.
Nasi uczniowie wykazali się wiedzą na temat numerów alarmowych oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.
Wiedzą, że muszą zawsze poinformować rodziców, dokąd idą i kiedy planują wrócić, a także jak zachować się, kiedy zostaną sami w domu.
Chętni mogli założyć hełm oraz plecak z wyposażeniem i odczuć jego ciężar. Mieli możliwość obejrzenia wyposażenia wozu strażackiego, który krył w sobie wiele niezbędnych sprzętów, służących do udzielania pomocy potrzebującym.
Strażacy pożegnali nas, uruchamiając sygnalizację świetlną i dźwiękową w wozie, sprawiając tym radość uczniom.

Dziękujemy zarządowi OSP oraz druhom, którzy nas odwiedzili.

Opracowały:
Elżbieta Gajewska
Monika Żółcińska