Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Bal studniówkowy maturzystów Zespołu Szkół im. W. Witosa w Jasieńcu.

Data: 10.02.2020 r., godz. 15.00    637
08 lutego 2020 roku, o godzinie 19.00 w Pałacu Mała Wieś rozpoczął się długo wyczekiwany przez tegorocznych maturzystów wieczór.
Wspomnień czar… ach, cóż to był za bal!


„Bo coś w szaleństwach jest młodości,
wśród lotu wichru, skrzydeł szumu,
co jest mądrzejsze od mądrości
i rozumniejsze od rozumu…” (L. Staff)

Piękne panie w balowych sukniach, przystojni mężczyźni w garniturach, podekscytowani rodzice, szmer oczekiwania… i tak 08 lutego 2020 roku, o godzinie 19.00 w Pałacu Mała Wieś- niezwykłym miejscu, przepełnionym elegancją i szykiem, rozpoczął się bal studniówkowy maturzystów Zespołu Szkół im. W. Witosa w Jasieńcu. Na ten wyjątkowy wieczór czekali uczniowie czterech klas maturalnych: technikum agrobiznesu, technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technikum informatycznego oraz technikum żywienia i usług gastronomicznych.

Otwierając bal, Wiktoria Brzezińska i Kacper Zelman, przedstawiciele tegorocznych maturzystów, powitali bardzo serdecznie wszystkich przybyłych gości, a wśród nich:
• panią Dorotę Nowak-Michałowską- Dyrektor szkoły
• pana Wojciecha Szpaka Wicedyrektora szkoły
• panią Annę Górecką -Kierownika kształcenia praktycznego
• Pana Leszka Przybytniaka -Radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Terenów Wiejskich
• Pana Krzysztofa Ambroziaka -Starostę powiatu grójeckiego z małżonką
• Pana Janusza Karbowiaka-Przewodniczącego Rady Powiatu Grójeckiego
• Panią Marzannę Skoczek–Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy z mężem
• wychowawców: panią Katarzynę Kutyłę, panią Annę Ługowską, panią Agnieszkę Celejewską, oraz pana Roberta Zalewskiego
• nauczycieli Zespołu Szkół w Jasieńcu,
• absolwentów naszej szkoły i przedstawicieli klas trzecich
• rodziców i rodziny Maturzystów

Młodzież podziękowała swoim nauczycielom, za wspólnie spędzony czas oraz bezinteresowną życzliwość. Wręczając symboliczną różę uczniowie wraz ze słowami Aleksandra Dumas ”… co ofiarowane ze szczerego serca, winno być szczerym sercem przyjęte” wyrazili im wdzięczność i szacunek.
Po serdecznych słowach powitania i podziękowania, głos zabrała Dyrektor pani Dorota Nowak-Michałowska, która oficjalnie rozpoczęła Bal Studniówkowy i skierowała do maturzystów ciepłe słowa „ Drodzy Maturzyści
Niebawem zakończy się jeden z etapów waszego życia. Ten, który zadecyduje o waszej przyszłości. Już za 3 miesiące rola szkoły i nauczycieli zakończy się. Będziecie sami kierować własnym życiem i podejmować wiążące dla siebie decyzje.
Studniówka jest wpisana w kalendarz każdego ucznia technikum. Ma charakter symboliczny, skłaniający do refleksji, jest niejako kolejnym szczeblem na drodze ku dorosłości.
Kolejną taką próbą będzie matura, od której wyniku zależeć będą kolejne życiowe wybory.
Życzę Wam , abyście z optymizmem i wiarą we własne siły przystąpili do tego wyzwania. Jestem przekonana , że włożona praca i zaangażowanie przyniosą wymierne rezultaty w postaci waszego sukcesu na maturze. Serdecznie życzę , wam aby wyniki majowych egzaminów maturalnych były takie byście mogli je przyjąć w tak radosnej atmosferze jak dzisiaj.
Życzę Wam, abyście w dorosłym życiu podejmowali zawsze odpowiednie decyzje i realizowali swoje najskrytsze marzenia.
Dzisiaj wszyscy wyglądacie bardzo odświętnie , wręcz dostojnie. Wszyscy uśmiechnięci, radośni. Niech uśmiech do samego rana z waszych ust nie znika.
Życzę wielu wspaniałych wrażeń i świetnej , bezpiecznej zabawy do białego rana”
Wyjątkowy nastrój studniówkowego wieczoru podkreślił Starosta Powiatu Grójeckiego pan Krzysztof Ambroziak oraz pana Janusz Karbowiak-Przewodniczący Rady Powiatu Grójeckiego, kierując wiele pięknych słów do maturzystów, ich rodziców i wszystkich zaproszonych gości. Na zakończenie pan Starosta, jak zawsze życzliwy i przychylny wobec naszej szkoły, wręczył maturzystom drobne upominki- „magiczne” długopisy, życząc przy tym dobrych wyborów zawodowych oraz zdania matury.
Następnie głos zabrali maturzyści, reprezentujący poszczególne klasy, którzy niezmiernie miło powitali wszystkich gości obecnych na balu. Mówili ze wzruszeniem i łezką w oku o latach spędzonych w szkole, o przemijaniu, o tym, że niebawem będą musieli podejmować samodzielnie trudne, życiowe decyzje. Wyrazili wdzięczność dyrekcji, wychowawcom, wszystkim nauczycielom jak i rodzicom za to, że mogli uczyć się w dobrych warunkach, miłej i rodzinnej atmosferze, czuć się rozumianymi i docenionymi.
Rodzice maturzystów- pani Anna Gwiazdoń i pan Krzysztof Kiełbowski, w ciepłych słowach podziękowali nauczycielom za 4 lata nauki i wychowania. Wszystkim życzyli, by ta studniówkowa noc stała się magiczna, wyjątkowa i by na długie lata pozostała niezapomniana.
„W szkole zawsze uczono nas szanować tradycje i obyczaje. By, więc stało się im zadość
nasz bal pragniemy rozpocząć dostojnym, staropolskim tańcem-polonezem”-takimi słowami
maturzyści poprosili panią Dyrektor Dorotę Nowak-Michałowską oraz Pana Wicedyrektora
Wojciecha Szpaka o uroczyste rozpoczęcie Poloneza.
Po tradycyjnych słowach „ Poloneza czas zacząć” przejęci uczniowie zaprezentowali układ taneczny. Polonez – uroczysty, przepiękny, wzruszający dla wykonawców, ich rodzin i nauczycieli. Prace nad choreografiami trwały kilka tygodni, pod czujnym okiem pani Agaty Walczak, a z wyjątkowych magicznych popisów maturzyści mogą być, z pewnością dumni. Staropolskiego poloneza odtańczyło ponad 30 par pod czujnym okiem licznych fotoreporterów i kamerzystów. Oklaskom nie było końca…
A potem rozpoczęła się wspaniała zabawa do białego rana. O oprawę muzyczną zadbał zespół DJ Darek, który wszystkich rozruszał żywiołowymi tańcami i zaspokoił różne gusta muzyczno-taneczne. Zabawa, trzeba przyznać, była niesamowita! W wielu z nas budziły się skrywane przez lata talenty taneczne. Mieliśmy okazję poznać się od zupełnie innej strony.
W między czasie zdjęcia: wspólne klasowe, z zaproszonymi gośćmi, indywidualne oraz oblegana foto budka.
Nie zabrakło również wyjątkowej, uroczystej i tradycyjnej już, IV Gali Osobowości Szkolnych - Wincenty 2020. Kapituła składająca się z nauczycieli Zespołu Szkół w Jasieńcu przyznała w 6 kategoriach statuetki będące uhonorowaniem młodych ludzi, którzy swoją osobowością, pasją i uzdolnieniami wzbogacają i przekształcają nie tylko swoje życia, ale także życie szkolnych murów i to często w sposób zaskakujący.
Wręczono również dwie statuetki wyjątkowe :"Super Wincent- w kategorii „Honorowy Przyjaciel Szkoły” oraz "HONOROWY Wincent- w kategorii „Przyjaciel Szkoły-Rodzic”.
Podczas zabawy nie zabrakło niespodzianek wieczoru. Maturzyści w sposób taneczny poprowadzili nas drogą wspomnień przez 4 lata spędzone w murach szkoły i nie tylko- rozbawili i zachwycili wszystkich swoimi zdolnościami.
Na czas tego uroczystego i jedynego w swoim rodzaju balu, odrzuciliśmy wszelkie troski i zmartwienia, aby całkowicie zanurzyć się w dobrej zabawie. Poddaliśmy się urokowi tego wieczoru i cieszyliśmy się chwilą, która trwa. Ta noc zapisała się znakiem szczęścia w naszych sercach, do niej we wspomnieniach będziemy wracać po latach z łezką w oku. Tej nocy również maturzyści Zespołu Szkół w Jasieńcu, jak zwykle, zdali inny egzamin dojrzałości -egzamin umiejętności zabawy w miłej, serdecznej i kulturalnej atmosferze.

„Jakby też rok bez wiosny chcieli,
którzy chcą żeby młodzi nie szaleli”
Jan Kochanowski

mgr Anna Ługowska
Nauczyciel ZS Jasieniec