Formularz wyszukiwania

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Wolontariusze z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi z przedświąteczną wizytą w Domu Dziecka „PANDA" w Kozienicach.

Data: 20.12.2019 r., godz. 16.00    975
Wspaniale jest obserwować ideę wolontariatu wśród młodego pokolenia naszego powiatu.
Wolontariusze z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi
z przedświąteczną wizytą w Domu Dziecka „PANDA" w Kozienicach.

"Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi." - słowa Jana Pawła II najtrafniej oddają ideę przyświecającą wolontariuszom działającym przy Samorządzie Uczniowskim Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi. Kolejny raz pokazali, że potrafią bezinteresownie pomagać innym. W minionym miesiącu przeprowadzili w szkole zbiórkę pieniędzy, za które zostały zakupione upominki dla podopiecznych Placówki Socjalizacyjnej – Domu Dziecka „PANDA" w Kozienicach.
19 grudnia 2019r. przedstawiciele szkolnego wolontariatu: Oliwia Czamara, Klaudia Bińkiewicz, Weronika Stępień, Piotr Bańkowski, Damian Błoński, Patryk Janowski. Karol Kochaniec, wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego – panią Marią Kocewiak – odwiedzili Dom Dziecka „PANDA" w Kozienicach i przekazali jego podopiecznym prezenty.
W świątecznej paczce znalazły się karty podarunkowe różnych sklepów, słodycze, jabłka z sadów uczniów naszej szkoły, soki jabłkowe, miód. Wszystkie upominki zachwyciły obdarowanych. Najcenniejszym prezentem okazał się czas, spędzony na wspólnej zabawie, rozmowach z podopiecznymi „PANDY”, śpiewaniu kolęd.
Wszyscy uczestnicy czwartkowego spotkania byli szczerze wzruszeni. Dzieci i młodzież z domu dziecka – ponieważ okazano im serdeczność i wsparcie. Wolontariusze z CKZiU w Nowej Wsi – ponieważ doświadczyli szczęścia obdarowania innych. Mamy nadzieję, że jeszcze nieraz przeżyjemy podobne emocje, pomagając potrzebującym. To najpiękniejsza cecha, która stanowi o naszej wartości. Uczniom Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi dziękujemy za zaangażowanie w ideę wolontariatu.

Ewa Malowaniec, Maria Kocewiak